امروز    تماس    جستجو    آر اس اس

دوشنبه 19 آذر 1397


اختراع مانيتور کروي شکل

     بزرگنمايي متن   کوچکنمايي متن
 

 

 

مايکروسافت غول نرم افزاري دنيا پس از عرضه رايانه هاي کاملا نوآورانه "سطح" و "ديوار لمسي" در راستاي اهداف استراتژي هاي ورود به دنياي سخت افزار، مانيتور جديدي را با عنوان "کره" معرفي کرد.


يکسال قبل مايکروسافت رايانه نوآورانه کاملا لمسي با عنوان "سطح" (Surface) را معرفي کرد که شبيه به يک ميز شيشه اي است.

مايکروسافت که استراتژي هاي جديدي را در ورود پرقدرت به بازار سخت افزار دنبال مي کند ماه مه سال جاري نيز رايانه نوآورانه لمسي ديگري را نشان داد که شبيه به تخته سياهي است که با لمس انگشت تمام کارهاي يک رايانه عادي را انجام مي دهد. اين تخته سياه رايانه اي، "ديوار لمسي" (Touchwall) نام دارد.

اکنون نيز جانشينان بيل گيتس اختراع لمسي جديدي را از دنياي مايکروسافت به رخ رقبا کشيدند که درواقع يک صفحه مانيتورشبيه به کره است. اين مانيتور که "کره" (Sphere) نام دارد با هدف به چالش کشيدن مانيتورهاي سنتي به ظهور رسيده است.

براساس گزارش Computerworld، ايده پرداز اين اختراع يکي از محققان مايکروسافت است که فيلمي از اين مانيتور آينده را به منظور معرفي کاربردهاي آن روي "يوتيوب" گذاشته است.

درحال حاضر اين پروژه در مرحله آزمايشي است اما مايکروسافت به زودي مي تواند توليد و فروش آن را آغاز کند. اين مانيتور به دليل حالت کروي و 360 درجه اي که دارد به افراد بيشتري امکان مي دهد که به طور همزمان تصاوير را مشاهده کنند.


( پنجشنبه 3 دي 88 )

[ بازگشت ]